Rohonc
ROHONC, AVAGY AZ ÖLDÖKLŐ ANGYAL
Tragikomédia a nemzeti lelkiismeretről
more
ROHONC, AVAGY AZ ÖLDÖKLŐ ANGYAL
Tragikomédia a nemzeti lelkiismeretről
more
Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Last event date: Thursday, March 29 2018 7:00PM
Rohonc, 1945. március vége. A Batthyány-kastélyban bajtársi találkozót tartanak SS-főtisztek és vendéglátójuk, Bornemisza-Thyssen grófnő. A mulatozás hamarosan orgiába fordul, amelynek csúcspontján a most ide szállított kétszáz zsidó munkaszolgálatost egy juhakolba terelik és meggyilkolják. A Nobel-díjas osztrák költőnő ennek kapcsán írt elborzasztó- elbűvölő szürreális látomást a nemzeti lelkiismeretről. Hazai bemutatója új megvilágításba helyezi a művet, elvégre az áldozatok honfitársaink, magyarok voltak.
Nagymester Vígjáték 105 perc 2 felvonásban Fergeteges, csupa szív történet, parádés szereposztással és élőzenével a Karinthyban.
Molnár Ferenc nehéz ember volt. Fordítva élt: nappal többnyire aludt, későn kelt, napközben élte az írók bohém életét és főleg éjjel alkotott. A „bohém” akkor sokmindent jelentett: az írótársakkal közös kávéházazást éppúgy, mint a rajongást nők iránt. Akik olykor a múzsáik voltak, máskor szeretőik. Ritkán házasságig fajult. És ezek a rajongások mélységekkel is jártak együtt: nem mindig bántak úriemberhez méltón hölgyeikkel. Ez rá is igaz volt. Mindenki habitusához mérten kért aztán bocsánatot. Molnár azt az utat választotta, ami leginkább a charme-ja volt: darabot írt Vészi Margitnak. Ez lett a Liliom.
Citrom citrom citrom citrom citrom 14+ Vígjáték 90 perc 1 felvonásban
Stephen King regénye alapján 18+ Thriller 130 perc 2 felvonásban
item(s) in basket
total:
Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.