program


A JELENTÉKTELEN
2

A JELENTÉKTELEN

Ki a jelentéktelen? Hát akit a kevésbé jelentéktelenek annak tartanak. És ki a jelentékeny? Természetesen az, aki a jelentéktelenek felett áll. És ki áll a jelentékenyek felett? Akinek díszesebb a köpönyege. A rongyos kabát alá viszont könnyedén beférkőzik a Pétervári Fagy.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date: Fredag, 09. December 2022 19:00

Füge Produkció – Narratíva: Pass Andrea: A Jelentéktelen
Ragyogó gyarlóságok egy részben Gogol A köpönyeg című elbeszélése alapján

Koncepció: Garai Judit, Pass Andrea
Premier: 2020. szeptember 11. 19.00, Jurányi Ház

Ki a jelentéktelen? Hát akit a kevésbé jelentéktelenek annak tartanak. És ki a jelentékeny? Természetesen az, aki a jelentéktelenek felett áll. És ki áll a jelentékenyek felett? Akinek díszesebb a köpönyege. A rongyos kabát alá viszont könnyedén beférkőzik a Pétervári Fagy. Akakij Akakijevics, hallod ezt? A Hosszú Karmú Szabó is megmondta, hogy a köpenyedet már nem lehet megfoltozni. Újat kell csináltatni! Majd a nyusztprém helyett vadmacskaszőr kerül a gallérodra, az olcsóbb és senki sem veszi észre. Kivéve az Alvilági Szatócsot. Meg az Érzékeny Hivatalnokot, de neki meg úgyis szívműtétje lesz.
Csak a Légy ne köpjön! Benne nem lehet bízni.

Szereposztás:
Akakij Akakijevics Basmacskin......................................................................... Friedenthal Zoltán
Légy Akakij nyomában...................................................................................... Hajduk Károly
Új Igazgatóhelyettes; Szabó............................................................................. Kárpáti Pál
Névnapos Hivatalnok; Szatócs; Borbély; Végrehajtó1..................................... Pallag Márton
Kettő az egyben Hivatalnok; Jelentékeny Személy.......................................... Lengyel Benjámin eh.
Főbérlőnő; a Szabó felesége; Énekelve dadogós nagyon szép banki hitelező Nő;
Asszony és egy Másik Asszony........................................................................ Tóth Zsófi eh.
Érzékeny Hivatalnok; Fújtató Ló; Orr nélküli ember; Éjjeliőr; Végrehajtó2....... Lestyán Attila
Pétervári Fagy.................................................................................................. Hegymegi Máté

Díszlet: Bobor Ágnes
Díszletasszisztens: Balla Hanga
Jelmez: Pető Kata
Jelmezasszisztens: Hajdu Bence
Zene: Szabó Sipos Ágoston
Mozgás: Hegymegi Máté
Fény: Jankó Mátyás
Asszisztens: Vajdai Vera
Konzulens: Szenteczki Zita, Kovács D. Dániel
Dramaturg: Garai Judit
Író, rendező: Pass Andrea

Támogatók: Eszme, NKA, EMMI, Füge Produkció, Jurányi Produkciós Közösségi Inkubátorház

Aktuelt


Amikor az elmaradott Glogovára új plébános, Bélyi uram érkezik, különös csoda történik. A viharban Szent Péter egy piros esernyőt borít Bélyi uram kishúgára, Veronkára. Ezzel megindul Glogova felvirágzása. Megújul a paplak. Veronkához francia nevelőnőt szerződtetnek. Özvegy Münz Jónásné személyében pedig a városkában fellendül a kereskedelem is..

Molnár Ferenc nehéz ember volt. Fordítva élt: nappal többnyire aludt, későn kelt, napközben élte az írók bohém életét és főleg éjjel alkotott. A „bohém” akkor sokmindent jelentett: az írótársakkal közös kávéházazást éppúgy, mint a rajongást nők iránt. Akik olykor a múzsáik voltak, máskor szeretőik. Ritkán házasságig fajult. És ezek a rajongások mélységekkel is jártak együtt: nem mindig bántak úriemberhez méltón hölgyeikkel. Ez rá is igaz volt. Mindenki habitusához mérten kért aztán bocsánatot. Molnár azt az utat választotta, ami leginkább a charme-ja volt: darabot írt Vészi Margitnak.

Obs! Indkøbskurvens tidfrist udløber snart!
tilbageværende tid
00:00

enhed(er) i kurven

total:


Tiden er udløbet. Start venligst forfra med at vælge billetter.