Terry Johnson: Diploma előtt
Terry Johnson: Diploma előtt
romantikus vígjáték
A Bartók Kamaraszínház és Művészetek Háza előadása
több
Terry Johnson: Diploma előtt
romantikus vígjáték
A Bartók Kamaraszínház és Művészetek Háza előadása
több
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2024. július 5. péntek, 19:00
Szereplők:
Benjamin – Csiby Gergely
Mrs. Robinson (Judith) – Dobó Kata
Mr. Robinson (Howard) – Marton Róbert
Elaine – Gombó Viola Lotti
Apa (Frank) – Őze Áron
Anya (Olive) – Holecskó Orsolya
Vendég, Carl, Portás, Pincér, Josephine – Hajnal János
Látvány: Rákay Tamás
Dramaturg: Hárs Anna
Zeneszerző: Nyitrai László
Súgó, kellékes, rendezőasszisztens: Siegrist Cecília
Rendező: Dicső Dániel
Benjamin Braddock sokra hivatott fiatalember, éltanuló, kiváló sportoló, Amerika legjobb egyetemei tárt karokkal várják. Apja jómódú ügyvéd, medencés házban élnek Los Angeles kertvárosában. Ben ott áll a rá váró szép jövő kapujában, de képtelen belépni rajta. Épp csak lediplomázott és kiábrándult már szinte mindenből. Nem tudja, mit akar. A szülei életét groteszknek és értelmetlennek látja, esze ágában sincs apja nyomdokaiba lépni. Viszonyt kezd apja cégtársának és legjobb barátjának feleségével, Mrs. Robinsonnal. A titkos kapcsolat, az érett asszony figyelme, a testi szerelem felfedezése okozta kezdeti izgalom lassan alábbhagy, kínossá viszont csak akkor válik, amikor felbukkan Robinsonék lánya, Elaine, és a két fiatal egymásba szeret. Botrány botrányt követ, és Benjamin végre tudja, mint akar: Elaine-t.
A nagy sikerű, 1967-ben Dustin Hoffman és Anne Bancroft főszereplésével bemutatott Oscar-díjas film színpadi adaptációja.
Színpadra alkalmazta: Terry Johnson
Fordította: Barabás András
Charles Webb regénye, valamint a hasonló című film Calder Willingham and Buck Henry által írt forgatókönyve alapján a StudioCanal különleges engedélyével
Az eredeti West End- és Broadway-produkciót John Reid & Sacha Brooks vitte színre
Molnár Ferenc nehéz ember volt. Fordítva élt: nappal többnyire aludt, későn kelt, napközben élte az írók bohém életét és főleg éjjel alkotott. A „bohém” akkor sokmindent jelentett: az írótársakkal közös kávéházazást éppúgy, mint a rajongást nők iránt. Akik olykor a múzsáik voltak, máskor szeretőik. Ritkán házasságig fajult. És ezek a rajongások mélységekkel is jártak együtt: nem mindig bántak úriemberhez méltón hölgyeikkel. Ez rá is igaz volt. Mindenki habitusához mérten kért aztán bocsánatot. Molnár azt az utat választotta, ami leginkább a charme-ja volt: darabot írt Vészi Margitnak. Ez lett a Liliom.
Citrom citrom citrom citrom citrom 14+ Vígjáték 90 perc 1 felvonásban
Stephen King regénye alapján 18+ Thriller 130 perc 2 felvonásban
Nagymester Vígjáték 105 perc 2 felvonásban Fergeteges, csupa szív történet, parádés szereposztással és élőzenével a Karinthyban.
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!