A Képmutogató
Zenés, táncos játék Arany János verseiből
több
Zenés, táncos játék Arany János verseiből
több
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2018. április 11. szerda, 14:30
Arany János balladáiból összeállított este alkalom egy invenciózus, minden ízében mai előadásra, amelyben egyaránt szerephez jutnak a színészek, a táncosok, a rockzene, az animáció, a kép, a látvány és a számítógépes technika. A versek ismerős sorai már-már slágerek ez az alap, erre épít az alkotók fantáziája és arra, hogy Arany János bár betöltötte a 200. életévét nem szűnt meg látni minket és írni rólunk.
Közreműködik:
HÁMORI ILDIKÓ Kossuth– és Jászai Mari-díjas, Érdemes és Kiváló művész
KOVÁCS ZSUZSANNA
PATAKI SZILVIA
ÁGOSTON PÉTER
GÉMES ANTOS
SZATMÁRI ATTILA
SZŰCS SÁNDOR
FÜLÖP DORINA
Valamint a Pesti Magyar Színiakadémia növendékei
Díszlet-jelmez KOVÁCS YVETTE ALIDA
Grafikai tervező PETÉNYI ORSOLYA
Videó animátor TÖRÖK ESZTER
Vezető 3D animátor PAPP ZOLTÁN GÁBOR
Videó animáció rendező PACSORASZ VIKTOR
Videó animáció supervisor KOLOSTORI GÁBOR
Látvány supervisor LENGYEL FERENC Jászai Mari-díjas
Bábok MEILINGER ZITA
Szerkesztő DERES PÉTER
Zene VECSEI LÁSZLÓ
Korrepetítor MAGONY ENIKŐ
Koreográfus FÜLÖP DORINA
Súgó BALÁZS ÉVA
Ügyelő LOSONCZI ANITA
Rendezőasszisztens JUHÁSZ ANDREA
RENDEZŐ LENGYEL FERENC Jászai Mari-díjas
Molnár Ferenc nehéz ember volt. Fordítva élt: nappal többnyire aludt, későn kelt, napközben élte az írók bohém életét és főleg éjjel alkotott. A „bohém” akkor sokmindent jelentett: az írótársakkal közös kávéházazást éppúgy, mint a rajongást nők iránt. Akik olykor a múzsáik voltak, máskor szeretőik. Ritkán házasságig fajult. És ezek a rajongások mélységekkel is jártak együtt: nem mindig bántak úriemberhez méltón hölgyeikkel. Ez rá is igaz volt. Mindenki habitusához mérten kért aztán bocsánatot. Molnár azt az utat választotta, ami leginkább a charme-ja volt: darabot írt Vészi Margitnak. Ez lett a Liliom.
Citrom citrom citrom citrom citrom 14+ Vígjáték 90 perc 1 felvonásban
Nagymester Vígjáték 105 perc 2 felvonásban Fergeteges, csupa szív történet, parádés szereposztással és élőzenével a Karinthyban.
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!